Prečo ma začala únavová zlomenina predpriehlavkovej kosti bolieť až po 5 týždňoch?

Zodpovedané
22. nov 2022

Dobrý deň,

už 4,5 týždňa mám sadru na nohe kvôli únavovej zlomenine predpriehlavkovej kosti. Lekár mi povedal, že po 6 týždňoch mám prísť na kontrolu. Povedal, že mi dajú sadru dole a pôjdem na RTG. Užívam K2, D3, Ca a každý večer si pichám do brucha Fraxiparine 0,8.

Doteraz bolo všetko v poriadku, ani som nevedela, že mám zlomeninu. Nič ma nebolelo. No od dnešného dňa ma tá zlomená kosť bolí. Mám pocit ako keby ma štípala, alebo pichala a sú to také pulzy. Nie je to také, že by som to nemohla vydržať, ale je to nepríjemné. Hlavne sa bojím, či sa mi opäť nejako nenalomila. Celé dni sa snažím oddychovať a nezaťažovať nohu, no nie vždy sa to dá, keďže mám malé dieťa. Včerajší deň som skoro celý strávila v kuchyni pri varení a pečení, tak neviem či je to následok, alebo len zhoda náhod.

Je to normálne, či sa tá kosť zrastá?

Je potrebné ísť na kontrolu?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesti budú najskôr kvôli tomu, že ste končatinu preťažili prácou v kuchyni. Pokiaľ noha nie je opuchnutá, tak nemalo by ísť o trombózu.

Užite si lieky proti bolesti. Bolesti nemusia byť hneď od začiatku. Veľa pacientov začne užívať analgetiká až neskôr.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková