Prečo ma svrbí koža?

Zodpovedané
10. jan 2022

Dobrý deň,

pred mesiacom alebo dvomi som mala na stehnch mykózu. Vyliečila som si to bielou masťou ako Canesten. Ale odvtedy ma riadne zvykne svrbieť koža. A to všade - na tvári, pod pažami, na bruchu, na nohách.

Vždy ma svrbí iba jedna časť tela, nikdy celé telo naraz. Niekedy to trvá chvíľu, inokedy dlhšie. Po škriabaní mi spuchne koža. A to aj vtedy, keď sa len náhodne škrabnem prstom. Do 10 minút mi to odpuchne.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

svrbenie kože môže byť prejavom rôznych ochorení.

Ak problém pretrváva, tak by ste mali absolvovať kožné vyšetrenie. Dovtedy je pre Vás vhodné brať lieky proti alergii.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková