Prečo ma svrbí celo telo?

Zodpovedané
11. jan 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už dva mesiace ma svrbí celé telo. Niekedy pociťujem po celom tele akoby tenké ihličky. Je to dosť nepríjemné. Prešla som rôznymi vyšetreniami a všetko je negatívne. Krvné testy sú v poriadku, alergie negatívne. Antihistaminiká mi na to vôbec nezaberajú.

Čo sa to deje s mojím telom?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,
vo Vašom prípade boli realizované vyšetrenia, ktoré sa robia štandardne pri problémoch s pruritom (svrbením), kedy sa vylúčia na základe výsledkov z krvi ochorenia tráviaceho systému, hematologické, kožné a alergické ochorenia. V niektorých prípadoch je pruritus idiopatický to znamená, že sa nevie určiť príčina svrbenia. Ak Vám nezabrali antihistaminíká, tak v niektorých prípadoch zaberie výmena antihistaminika za iné, ktoré obsahuje inú účinnú látku, ale je to na zvážení lekára, ktorý Vás lieči, pretože podrobne pozná Vašu anamnézu a klinický stav.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková