Prečo ma štípe v nose a mám suchosť hrdla na podnebí?

Zodpovedané
22. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému, ktorý trvá už týždeň. Pri dýchaní ma štípe v nose. Mám zvláštny pocti bolesti hrdla a suchosť hrdla na podnebí. Ako keby ma celá dýchacia trubica bolela. Cítim pálenie a štípanie pri dýchaní. Teplotu nemám.

O aký problém môže ísť a čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o prejavy vírusovej infekcie. Odporučila by som Vám kloktať Tantum vedre alebo Gargantu.

Do nosa si môžete kúpiť kvapky Quixx protect a do hrdla Quixx protect sprej. Ide o preparáty, ktoré zvlhčujú sliznicu nosa a zároveň zabraňujú šíreniu vírusovej infekcie.

Ak by sa nález nezlepšoval, tak mali by ste sa poradiť s Vašim lekárom, ktorý Vás vyšetrí.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková