Prečo ma pri chôdzi bolí bedrový kĺb?

Zodpovedané
3. mar 2021

Dobrý deň,

mám 40 rokov a pri dlhšej chôdzi pociťujem bolesť pravého bedrového kĺbu. Stačí, že kráčam 15 minút a už to cítim. Kým to prestane, tak to trvá dlhšie.

Viackrát sa mi stalo, že to bolelo aj bez aktivity. Vtedy bola bolesť dosť intenzívna, ale netrvala tak dlho. Prešlo to samé. Nadváhu nemá, športujem málo.

O aký problém ide?

Akého lekár mám vyhľadať?

Potrebuje výmenný lístok?

Ďakujem

Dobrý deň,

najprv by ste mali navštíviť Vášho praktického lekára, ktorý Vás vyšetrí a pravdepodobne Vás odošle na ortopedické vyšetrenie.

Môže ísť o artrózu bedrového kĺbu.

Diagnóza sa však stanoví až na základe RTG snímky a ortopedického vyšetrenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková