Prečo ma po konzumácii vajíčka bolí žalúdok?

Zodpovedané
19. nov 2022

Dobrý deň,

trápia ma bolesti žalúdka po konzumácii vajíčka. Deje sa to, len keď ho zjem samotné. V potravinách či v pečive mi absolútne neprekáža. Jedine po praženici a podobných úpravách vajec.

Som po odstránení žlčníka, ale problémy som mala už pred operáciou a pretrvávajú dodnes. Do asi 18 rokov som s konzumáciou vajec problém nemala. Neviem si to vysvetliť.

Po zjedení vajca dostanem do hodiny kŕče a musím užiť No-Spa alebo Algifen. Lekárka mi robila test akurát na helikobakter a asi rok som užívala Omeprazol kvôli žalúdočným šťavám. Momentálne neužívam nič. Otec aj starý otec mali žalúdočné vredy a aj na dvanástniku.

Prečo ma bolí žalúdok po konzumácii vajíčka?

S akým odborníkom mám riešiť tento problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že tento problém musíte riešiť s nejakým odborníkom. Ak máte problém po zjedení vajíčok, tak ich nekonzumujte.

Existujú rôzne intolerancie, alergie, vždy sa odporúča eliminačná diéta - teda vylúčenie potraviny, po ktorej máte tráviace problémy. Napr. ak niekomu nerobí káva dobre, tak ju prestane piť.

Ak však máte aj nejaké iné tráviace problémy, tak najprv by ste sa mali poradiť s Vašim lekárom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková