Prečo má manžel dlhodobý kašeľ?

Zodpovedané
3. feb 2020

Dobrý deň,

môj manžel má od novembra suchý dráždivý kašeľ. Podstúpil vyšetrenie ORL, aj RTG dutín. Nezistilo sa nič. Krvný obraz podľa slov lekárky výborný, dlho taký nevidela.

Na pľúcnom vyšetrení sa taktiež nič nezistilo (rtg, tuberkulinovy test, vyšetrenie hlienu).

Ešte ho čaká alergologické vyšetrenie. Je to už dosť dlho a väčšinou začne kašľať po námahe, alebo dlhom rozprávaní a večer.

Čo môže ten kašeľ vyvolávať?

Manžel nie je fajčiar.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak mal doteraz všetky vyšetrenia negatívne, tak treba počkať na výsledok alergologického vyšetrenia.

Kašeľ môže byť aj alergického pôvodu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková