Prečo ma bolieva päta?

Zodpovedané
12. aug 2019

Dobrý deň,

mám bolesti päty len na ľavej nohe. Navštívila som aj doktora, ktorý má poslal na RTG. Vylúčil ostrohu na päte, ale bolesť stále pretrváva.

Najhoršie sú pre mňa rána, keď sa postavím na nohy. Niekedy cítim bolesť aj počas dňa. Musím nosiť stále papuče, lebo keď som bosá, tak bolesť päty je príšerná. V minulosti som nemala žiadny úraz a ani nič podobné. Klenby na nohách mám pekné.

Prečo ma bolieva päta?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri bolestiach päty je indikované RTG vyšetrenie, aby sa vylúčila ostroha.

Ak je nález negatívny a pretrvávajú bolesti mali by ste navštíviť ortopéda. Môže ísť o problém so šľachami alebo s klenbou nohy.

Na určenie diagnózy je teda potrebné ortopedické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková