Prečo ma bolia horné končatiny?

Zodpovedané
5. jan 2022

Dobrý deň,

4 dni ma veľmi bolia horné končatiny. Neprechádza to a nemôžem riadne nadvihnúť ruky ponad hlavu. Bolesť mi udiera od ramien po zápästie a to na oboch rukách.

Občas mi vrazí bolesť do lakťa. Nemôžm robit nijaké práce a ani niečo dlhšie džať. Unavuje ma to. Natieram si to masťou a dávam si aj tabletky od bolesti. Vôbec mi to neprechádza. Nešportovala som, nenamáhala som sa.

O aký problém môže ísť a čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

problém bude v krčnej chrbtici.

Najskôr pôjde o cervikobrachiálny syndróm, preto by bolo vhodné doplniť neurologické vyšetrenie.

Indikované sú lieky tlmiace bolesť a zápal, Milgamma a lieky na uvoľnenie svalov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková