Prečo ma bolí vrchná časť chodidla?

Zodpovedané
18. aug 2020

Dobrý deň,

asi pred týždňom som z ničoho nič začala pociťovať bolesť na vrchnej časti chodidla. Bolí ma to zvrchu pri chôdzi aj na dotyk a aj zospodu pri chôdzi.

Pri chôdzi aj poväčšine kvôli tomu krívam. Skúšala som masáž loptičkou (robievam inak pravidelne), no pre palčivú bolesť to vôbec nie je možné.

Zdá sa mi, že miesto je zvrchu aj mierne opuchnuté. Nie som si vedomá úrazu, ani som si nohu neudrela. Moja lekárka je do konca mesiaca na dovolenke. Zastupujúca po telefóne odporučila natierať Voltarenom. Bez efektu.

Čo by to mohlo byť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

okrem masti Voltarenu si môžete dávať aj lieky od bolesti a zápalu napr. aj Voltaren tabletky.

Lokálne môžete na noc vyskúšať octanový zábal a ak by sa ťažkosti nezmiernili, tak by ste mali navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková