Prečo ma bolí panva?

Zodpovedané
24. nov 2019

Dobrý deň,

už druhý deň ma pri akejkoľvek činnosti dosť bolí panvový pás. To znamená, panva vzadu nad sedacím svalom.

Čím to môže byť a čo mi pomôže?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne pôjde o bolesti v oblasti krížov, môže ísť o stuhnutie okolitých svalov, poškodenie platničiek alebo stavcov.

V úvode sa zvyknú podávať lieky tlmiace bolesť a zápal s liekmi, ktoré uvoľňujú svalstvo, lokálne si môžete aplikovať gély proti bolesti.

Pri pretrvávaní ťažkostí by ste mali navštíviť Vášho lekára, ktorý potvrdí, alebo vyvráti uvedenú diagnózu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková