Prečo ma bolí ľavá noha a zápästie, keď cítim chlad?

Zodpovedané
17. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám 24 rokov, 3 deti a už dlho sa trápim s nohami. Už od detstva zažívam, že má veľmi bolí píšťaľa na ľavej nohe. Bolesť postupuje do kolenného kĺbu a do členku, rozširuje sa na ďalšiu nohu.

Poslednú dobu ma začali bolieť aj zápästia. Bolí ma to vždy, keď prechladnem, keď cítim chlad. Keď stojím na studenej dlážke, tak ma začne pobolievať noha.

To isté s rukami. Keď som vonku a fúka, alebo sa len opláchnem v studenej vode, tak cítim zápästia. Inak som zdravá. Ako tínedžerka som chodila aj po doktoroch a nič zvláštne mi nezistili. Vraj sa mám teplejšie obliekať.

Denzometria dopadla dobre a aj krvné testy. Vyšetrenie srdca, sono vnútorných orgánov, zubár, endokrinológia - všetko v poriadku.

Aké vyšetrenia mám absolvovať, aby mi zistili čo mi je?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ešte by som Vám odporučila absolvovať neurologické vyšetrenie.

Po dohovore s Vašim lekárom, ktorí podrobne pozná Vašu anamnézu by bolo možno ešte vhodné doplniť reumatologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková