Prečo ma bolí hlava a mám suché boľavé oči?

Zodpovedané
6. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Občas ma zabolí silno hlava, potom nič. Opakuje sa to tak cca 30 minút. Mám suché a krvavé oči, ktoré ma bolia.

Momentálne som týždeň bez okuliarov, lebo sa mi menia sklíčka.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

problém s očami sa môže súvisieť s tým, že teraz nemáte okuliare, alebo môže ísť o alergické prejavy, alebo ide o tzv. syndróm suchého oka. Presná diagnóza sa dá určiť až na základe vyšetrenia.

Existuje veľa druhov bolestí hlavy. Ak sa u Vás objavuje takáto bolesť hlavy aspoň 1x do týždňa, tak mali by ste navštíviť neurológa. Predtým by ste si však mali skontrolovať krvný tlak.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková