Prečo fľak po kliešťovi raz mizne a inokedy sa znovu objavuje?

Zodpovedané
4. aug 2021

Dobrý deň,

mame sme našli červený (nie s bielym stredom) fľak na ruke. Predtým tam mala zatrhnutého kliešťa. Boli jej predpísané antibiotiká Duomox 1000 mg 2x1, 2 dávky, neskôr Duomox 750 mg 3x1. Teraz ich doberá.

Fľak raz zmizne, inokedy je viditeľnejší, ale už omnoho menší a nie taký sýty. Podľa doktorky už nie je potrebná ďalšia liečba, jedine Milgamma N.

Prečo fľak raz zmizne a raz nie?

Ďakujem

Dobrý deň,

tiež si myslím, že nie je potrebná už ďalšia antibiotická liečba. Dôležité je, aby sa fľak nezväčšoval. Fľak môže meniť farbu aj vplyvom slnečného žiarenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková