Prečo cítim v ľahu bolesť pod hrudnou kosťou?

Zodpovedané
10. feb 2020

Dobrý deň,

som 24 dní po prirodzenom pôrode. Vyše dvoch týždňov trpím bolesťami v strede pod hrudnou kosťou smerom do ľavej strany (asi žalúdok). Ale to len vtedy, keď ležím a je jedno v akej polohe. Tieto bolesti sa začali objavovať už aj počas nosenia bábätka na rukách. Pri nosení cítim tiež bolesti medzi lopatkami a to isté aj pri dojčení.

Najskôr som si myslela, že bolesti v ľahu súvisia s refluxom, nakoľko som ním trpela už pred otehotnením. Lenže túto bolesť nepoznám. Nie je mi nevoľno, nesúvisí to s jedlom.

Podarilo sa mi podstúpiť sono vyšetrenie brucha, avšak nebol zistený žiadny problém.

Mohli by ste mi poradiť, aké vyšetrenia by bolo treba podstúpiť?

Môže ísť o problémy s chrbticou?

Som zúfalá, nakoľko musím spávať len v polosede a z toho ma bolí krčná chrbtica a hlava.

Za odpoveď vopred ďakujem

Dobrý deň,

nasjkôr pôjde o problém s chrbticou, ženy po pôrode často uvádzajú takéto ťažkosti, pretože nosenie bábätka je námaha pre chrbticu a organizmus potrebuje čas, aby si na to zvykol.

Najdôležitejšie by bolo pre Vás cvičenie na posilnenie svalov chrbta, masáže, pri silných bolestiach by som Vám zatiaľ odporučila Paralen.

Ak Vám nepomôže cvičenie, tak by ste mali absolvovať ortopedické vyšetrenie, avšak ak dojčíte, tak sú veľmi obmedzené možnosti čo sa týka liečby.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková