Prečo cítim praskanie v kolene?

Zodpovedané
7. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som vedieť prečo mi pri chôdzi po schodoch a do kopca puká v pravom kolene. Nevŕzga mi tam,ale praská ako keby sa tam niečo rozmrvilo.

Pred mesiacom som dobrala výživový doplnok Colafit, ale nevidím zlepšenie.

Čo by som mala jesť, alebo čím to mám mastiť, ak nechcem ísť k lekárovi a brať antibiotiká?

Čo sa v tom kolene mohlo stať, že to takto počuť pri každom kroku?

Nikdy som nemala zlomené alebo operované koleno.

Ďakujem

Dobrý deň,

preparáty na výživu chrupavky by sa mali užívať aspoň tri mesiace.

Ak však pociťujete pri každom kroku praskanie, tak mali by ste navštíviť ortopéda, ktorý Vás vyšetrí a podľa RTG nálezu určí príčinu a odporučí Vám liečbu.

Takto sa nedá určiť, čo by Ste mali okrem Colafitu užívať, keď nepoznáme príčinu Vašich ťažkostí.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková