Prečo cítim pichanie pod ľavým rebrom?

Zodpovedané
31. dec 2021

Dobrý deň,

už asi týždeň ma pichá, tlačí pod ľavým rebrom. Keď si zatlačím na rebro, tak sa hýbe a ako keby pukalo. Neviem to lepšie opísať. Nezhoršuje sa to ani po jedle. Ráno je to v pohode, začína to väčšinou poobede. Bolí ma aj chrbát medzi lopatkami. Chodila som na rehabilitácie kvôli krčnej a hrudnej chrbtici, ale nepomohlo mi to.

Ako ďalej?

Má to pichanie súvis s chrbticou?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa popisu Vašich ťažkostí bude príčina najskôr ortopedická, teda má to súvis s chrbticou.

Ak pretrvávajú boelsti, tak sú indikované lieky tlmiace bolesť a zápal. Ďalej je dôležité pokračovať v cvičení.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková