Prečo cítim pálenie pri močení?

Zodpovedané
28. dec 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Trápi ma pálenie pri močení, celkovo nepohodlie a pálenie celej pošvy. Bola som na vyšetrenia typu cystoskopia a mám mierny chronický zápal.

Nasadený som mala Uroril, ale pálenie pretrváva už 11 rokov. U urológa len zobrali moč a ten je v poriadku. Z gynekologickej kultivácie mi vyšla candida. Na tú som brala Macmirror 500, na vklady masť a dokonca aj ústne. Žiadna zmena k zlepšeniu.

Skúsila som.aj Rosalgin a je to ešte horšie. Posledné vyšetrenie bola opakovaná kultivácia. Gynekologička doporučila spraviť odbery na hormonálny profil. Sama priznala, že nevie čo mi má dať. Padajú mi vlasy a mám ich hneď mastné po 2 dňoch. Stále mám akné.

Na sone vraj vidí aj nejakú vývojovú vadu maternice na pravej strane, keďže mávam tam tlakovú bolesť. Zvažuje sa aj diagnostická laparoskopia. Bolesť pri vyšetrení je aj vnútorne na stenách proste celé ma to páli a bolí. Povedala už že je to aj celé červené.

Už si neviem rady a intímne ani nežijem. Snažím sa obmedziť sladké. Skúšala som aj Wobenzym, oregánový olej, kokosový olej, alchemilku, voľnopredajné aj predpisové tablety. Nič mi nepomohlo.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka gynekologických ťažkostí, tak k tomuto by sa mal vyjadriť gynekológ. Ale ak opakovane máte infekcie či už vaginálne alebo urologické, tak odporučila by som Vám absolvovať imunologické vyšetrenie.

Vtedy sa vyšetrí Váš imunitný systém a následne sa môže nasadiť terapia na zlepšenie imunitného systému.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková