Prečo cítim horkú chuť v ústach?

Zodpovedané
29. sep 2021

Dobrý deň,

už niekoľko dní mam horkosť v ústach. Väčšinou som to mala tak večer a dnes to mám od rána. Neprestáva mi to ani vtedy, keď niečo zjem. Skúšala som mentolky a nič.

Čo mám spraviť, aby mi horkosť zmizla?

S akým doktorom to mám riešiť?

Nosím aj zubný strojček, ale myslím si, že to nemám z neho. Mám ho už 3 mesiace a žiadnu vadu som doteraz nemala.

Ďakujem

Dobrý deň,

horká chuť v ústach môže súvisieť s infekciou Helicobakter pylori. Ide o baktériu, ktorá spôsobuje zápal na žalúdku, preto by bolo vhodné vyšetriť stolicu na prítomnosť antigénu H.pylori.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková