Prečo cítim ako mi trávia črevá?

Zodpovedané
9. júl 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Posledných 6 mesiacov pociťujem ako mi pulzujú a trávia črevá. Občas cítim aj bolesť, a to najmä vtedy, keď ležím.
Lekárka mi urobila základné krvné vyšetrenie a stolicu kvôli helikobakterovi. Všetko vyšlo negatívne.

Mala by som ešte podstúpiť nejaké vyšetrenia?

Prečo cítim ako mi trávia črevá?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri Vašich ťažkostiach by bolo vhodné doplniť anamnézu, a to ako často je stolica, akej je konzistencie, kde je presne lokalizovaná bolesť...

Podrobná anamnéza uľahčuje lekárom stanoviť diagnózu, pri tráviacich ťažkostiach sa zvyčajne realizuje gastroenterologické vyšetrenie, môže ísť o rôzny druh intolerancie alebo malabsorbcie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková