Prečo chodím často na veľkú potrebu?

Zodpovedané
17. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už tretí deň mám problém, že keď niečo zjem, tak o chvíľu dostanem krč a musím utekať na veľkú potrebu. Vyprázdnenie má úplne normálnu konzistenciu, žiadna hnačka. Akurát je tam prítomný viditeľnejší žltohnedý hlien.

Inak som v pohode hneď po vyprázdnení. Dlhšiu dobu užívam probiotiká v rámci prevencie. Od leta mám kožné problémy na tvári. Z krvi som mala na jeseň jemne zvýšeného helikobaktera, v stolici sa nepotvrdil. Na gastre to so mnou odmietol riešiť, lebo dojčím.

Na moje naliehanie mi spravili krvný test na intoleranciu laktózy, HIT a lepok - negatívne. A s kožnými problémami som bola u kožnej. Dostala som mastičky, ktoré len zjemnili problémy. Okolo Vianoc mi robili sono vnútorných orgánov. V žlčníku mám trochu piesku, nič na riešenie nenašli.

O aký problém môže ísť?

Akého odborníka mám navštíviť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak chodíte iba tri dni častejšie na veľkú potrebu, tak si nemyslím, že ide o závažný zdravotný problém, najskôr môže ísť o virózu, preto je vhodné užívať probiotiká, čierne uhlie a držať diétu, obmedziť mliečne výrobky, piť veľa tekutín a jesť prevažne suché pečivo aspoň dva až tri dni.

Ak by ste mali hnačky viac ako tri týždne alebo by sa objavili horúčky a silné bolesti brucha, tak v tomto prípade by ste mali vyhľadať Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková