Potím sa, schudla som a robia sa mi modriny. Môže to byť leukémia?

Zodpovedané
7. dec 2022

Dobrý deň,

posledný mesiac sa v noci potím. Týždeň si všímam, že sa rýchlo zadýcham a v relatívne krátkom období som schudla 6 kg. Už vyše týždňa sa mi na rukách a aj nohách robia modriny. Mám každodenné bolesti hlavy, cítim únavu a som slabá.

Mám obavy, či nejde o leukémiu. V rodine ju nemal nikto, ale iné rakoviny boli zistené. Absolvovala som aj odber krvi a nerozumiem, prečo mi bola odobratá do troch skúmaviek s rôznymi farbami uzáverov.

Môžem mať podľa príznakov leukémiu?

Na aký účel sa vykonáva odber krvi do troch skúmaviek - hnedej, červenej a žltej farby?

Ďakujem

Dobrý deň,

modriny nemusia hneď znamenať leukémiu. Krv sa odoberala do troch skúmaviek, pretože jedna skúmavka bola na vyšetrenie krvného obrazu, druhá na zrážacie faktory a tretia na biochémiu.

Podľa výsledkov sa určí další diagnostický postup.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková