Poradíte ohľadom merania tlaku digitálnym tlakomerom?

Zodpovedané
7. máj 2021

Dobrý deń,

chcela by som sa poradiť ohľadom tlaku. Mám digitálny tlakomer a stáva sa mi, že keď si meriam tlak prvýkrát, tak je trocha vyšší. Cca 140/85. Keď si zmeriam hneď na druhý - tretíkrát, tlak už je nižší. Cca 130/80.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to v poriadku. Pri každom meraní sa odporúča odmerať si krvný tlak trikrát po sebe.

Prvá hodnota je zvyčajne vždy vyššia, pretože ľudia sa zvyknú báť, že aký bude ich krvný tlak, teda sú v miernom strede a toto sa na tlakomeri zobrazí ako vyššia hodnota krvného tlaku.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková