Poradíte mi ohľadom karantény pri koronavíruse?

Zodpovedané
14. mar 2020

Dobrý deň,

moja mamina pracuje v SZ pre seniorov.

Je nutné, aby sa od zajtra zavrela mama s kolegyňami a s 23 klientami na týždeň do zariadenia na karanténu?

V stredu o týždeň mi prilieta priateľ do Budapešti. Idem pre neho autom a následne do domácej karantény. Bývam s rodičmi na spoločnom dvore, 2 samostatné bývania.

Môžu moju mamu, ktorá pracuje v horeuvedenom zariadení nútiť ísť do karantény?

Nestretávali by sme sa a neboli by sme v jednej domácnosti.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak sa jedná o karanténu súvisiacu s koronavírusom, tak sa to myslí tak, že Vaša mama ostane doma a nie zatvorená v práci.

Nikto ju nemôže donútiť byť v zariadení nonstop medzi klientami, ak tak niekto činí treba to oznámiť príslušným úradom.

Ak ide o samostatné bývania, tak nie je nutné, aby išli aj Vaši rodičia do karantény, avšak ak sa budete stretávať na dvore, tak je lepšie aby ostali aj rodičia v domácej karanténe, určite nie v zamestnaní.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková