Pomôže mi nealko pivo na riedku stolicu v tehotenstve?

Zodpovedané
25. sep 2019

Dobrý deň,

som tehotná a mám riedku stolicu. Začalo mi to v druhom trimestri. Niekedy má stolica charakter vodnatej jednorázovej stolice. Pred tehotenstvom som takýto problém nemala. V prípade nervozity sa objavila redšia stolica, ale teraz to príde z ničoho nič. Zacítim bolesť v bruchu a musím ísť na wc. Mám to asi raz do mesiaca.

Pravidelne užívam probiotiká.

Pomôže mi nealko pivo?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak náhodou užívate počas tehotenstva magnézium, tak jeho vedľajší účinok je redšia stolica až hnačky.

V užívaní probiotík pokračujte. Na úpravu stolice je vhodný voľne predajný prípravok Tasectan, ktorý je vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy.

Pitie piva neupravuje vždy stolicu. Veľa ľudí má opačný problém po pití piva a to hnačky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková