Pomôže mi medikamentná liečba pri úzkostnej poruche?

Zodpovedané
10. feb 2022

Dobrý deň,

môj fyzicky zdravotný stav je podľa vyšetrení v norme. Krv, tlak, tep, saturácia, pľúcne vyšetrenie je v poriadku. Niekedy mám pocit, že sa zadusím.

Mám dosť dlhodobo stresujúce obdobie, nedostatok spánku. V minulosti som mala aj tetanický záchvat a skončila som v nemocnici na infúzii. Nevedela som dýchať a tŕpli mi končatiny.

Snažím sa to vždy nejako predýchať, ale tlak na hrudi mám stále. Keď príde nejaká hádka, alebo čokoľvek stresujúce, tak sa mi ešte ťažšie dýcha. Mám ľadové ruky, nohy a pocit na odpadnutie. Dojčím 1,5 ročnú dcérku.

Pomôže mi nejaká medikamentná liečba?

To, že sa neviem poriadne nadýchnuť ma unavuje. Dávam si magnézium, sem tam Sedatif PC. Občas dýcham do papierového vrecka. Skúšala som dychové cvčenia.

Čo mi odorúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

na Vaše problémy Vám určite pomôžu lieky na úzkostnú eventuálne panickú poruchu. Najvhodnejšie je navštíviť psychiatra, ktorý rozhodne aká liečba je pre Vás najvhodnejšia počas dojčenia.

Okrem toho pacientom pomáhajú aj psychologické sedenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková