Pociťujem tŕpnutie jazyka a podnebia. Môže za to tetánia?

Zodpovedané
1. jan 2023

Dobrý deň,

už asi dva roky mám potvrdenú tetániu. Začalo to zášklbmi svalov. Keď mám stresové obdobie, tak mi stuhnú svaly. Pomáha len fyzioterapia a masáže.

Momentálne som si týmto kolotočom prešiel znova a veľmi mi pomohla joga. Momentálne ma trápi tŕpnutie jazyka a podnebia spojené s ako keby pálením. Ráno začnem v pohode a potom sa tie pocity striedajú počas celého dňa. ORL vyšetrenie mám za sebou i výtery, všetky výsledky boli negatívne.

Môže toto spôsobovať tetánia?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že tieto ťažkosti môžu súvisieť s tetániou. Ak sa to bude opakovať častejšie, tak by ste to mali skonzultovať s Vašim neurológom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková