Po operácii polypov mám brať kortikosteridy v spreji, ale nerobí mi to dobre. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
17. mar 2021

Dobrý deň,

som dva týždne po operácii nosných polypov. Mal som celé vyplnené dutiny. Teraz je to dobré, vrátil sa mi čuch a dobre dýcham.

Nosné polypy som mal a dlho som im nevenoval pozornosť. Bolo to asi 7 rokov a tiež som užíval kortikosteridy v kvapkách. Pridružili sa mi zdravotné problémy.

Teraz po operácii mám brať kortikosteridy v spreii, ale nerobí mi to dobre.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dorby deň,

poraďte sa s Vašim ORL lekárom, ktorý Vám môže vymeniť kortikoidy v spreji za iný preparát.

Po operácii je dôležité brať kortikoidy kvôli tomu, aby sa polypy nevrátili späť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková