Po farbení vlasov mi opuchli uzliny v záhlaví. Mám ísť k lekárovi?

Zodpovedané
22. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Po farbení vlasov mi opuchli uzliny za uchom v záhlaví. Sú veľmi bolestivé na dotyk a aj ma hlava z toho bolí.

Zmiznú mi tie uzliny?

Je nutná návšteva lekára?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

zdurenie lymfatických uzlín môže byť na vrub farbenia vtedy, ak ide o alergickú reakciu.

Uzliny sa mohli ďalej zväčšiť aj vtedy, ak prebieha v tele nejaká infekcia (vírusová alebo baktériová).

Pri alergickej reakcii by sa mali uzliny zmenšiť do jedného týždňa a pri infekcii môže zväčšenie pretrvávať aj tri týždne.

Dôležité je odsledovať si lymfatické uzliny. Ak budú uzliny stále zväčšené, bolestivé a pridružia sa aj iné symptómy, tak mali by ste navštíviť lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková