Po akom čase zvykne zmiznúť zväčšená lymfatická uzlina po tetovaní?

Zodpovedané
19. máj 2022

Dobry deň,

už skoro dva týždne mám zväčšenú uzlinu v slabinách po novom tetovaní. Je pohyblivá a už nebolestivá. Nezväčšuje sa a ani nezmenšuje. Nemám žiadne iné príznaky.

Mám počkať ešte pár dní, alebo je nutné čo najskôr navštíviť odborníka?

Odporúčate mi nejaké vyšetrenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

takáto reaktívna uzlina môže byť zväčšená aj 2 - 3 mesiace. Ak by došlo k zmenám ako stuhnutie, zväčšenie, tak je potrebné navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková