Otec má nutkanie na močenie. Kedy mu zaberie Ciprinol?

Zodpovedané
1. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému môjho otca, ktorý má stále nutkanie na močenie. Včera bol u lekára a užíva Ciprinol. Na kontrolu ide v piatok.

Kedy mu liek zaberie?

Ešte užíva Prostakan. Na urológiu ho zatiaľ neposlali.

Môže si dať okrem týchto dvoch liekov ešte niečo od bolesti?

Zároveň ho štípe konček penisu.

Môže si ho potierať Fungicidinom?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Ciprinol by mal zabrať do dvoch až troch dní.

Ak budú pretrvávať ťažkosti po troch dňoch, tak by sa mal dať vyšetriť moč, aby sa zistilo, aká baktéria sa nachádza v moči a následne podľa toho nasadiť cielenú antibiotickú liečbu.

Fungicidín zaberie ak ide o kvasinkovú infekciu, preto si myslím, že ak do troch dni ustúpia ťažkosti s močením, tak Fungicidín nebude potrebný.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková