Opuchnutý krk

Zodpovedané
19. feb 2019

Dobrý deň,

už niekoľko dní mám opuchnutú ľavú stranu krku, ktorá ma nebolí. Pri pohybe cítim stuhnutosť

V piatok som išiel k doktorke a povedala, že to mám opuchnuté. Dala mi Penicilín. Mám ho brať a keď do pondelka to budem mať nezmenené, mám prísť na krv. Dnes som bol u doktorky a krv mi nezobrala, pretože už to mám trošku lepšie.

Mám brať naďalej Penicilín?

Môžem ísť o natiahnutie svalu, keďže som cvičil trapezy?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ťažkosti vznikli po fyzickej záťaži, tak najpravdepodobnejšie pôjde o preťaženie svalov.

Nevidela som prvotný klinický nález, preto by bolo vhodné dobrať antibiotiká celkovo aspoň 5-7 dní.

Vaša pani doktorka mala určite dôvod, prečo Vám ich napísala. Na uvoľnenie stuhnutosti sú na trhu voľne predajné preparáty s obsahom guajfenezínu (Guajacuran), ktorý tlmí napätie kostrového svalstva.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková