Opuchlo mi oko kvôli ekzému, alebo to má súvis s temporomandibulárnymi kĺbmi?

Zodpovedané
1. mar 2023

Dobrý deň,

v priebehu mesiaca sa mi druhýkrát stalo, že mi opuchol jeden vačok pod okom. V tom čase sa mi zapálila aj koža okolo nosa, zrejme ekzém. Miesto som mala začervenané, svrbivé, chvíľu mi to aj mokvalo, potom sa mi urobili biele šupinky a postupne sa to hojilo. Okrem toho mám aj dlhodobý problém s temporomandibulárnymi (TMK) kĺbmi.

Opuchlo mi oko kvôli ekzému, alebo to má súvis s temporomandibulárnymi kĺbmi?

Ďakujem

Dobrý deň,

opuch najskôr súvisí s ekzémom, preto je potrebné obrátiť sa s liečbou na dermatológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková