Opuchla mi ruka kvôli zapálenej žile po vpichu injekcie?

Zodpovedané
21. mar 2023

Dobrý deň,

po infúzii mi opuchla trochu ruka a je bolestivá. Žilu mám stvrdnutú, ruka nie je červená, teplotu nemám. Nemôžem však rukou poriadne hýbať, mám ju slabú. Stalo sa to, keď mi sestrička pichla injekciu kvôli infúzii, veľmi to zabolelo a na ďalší deň to bolestivo opuchlo. Je to už 5. deň a nemení sa to. Natieram si ruku s octanovou masťou, ale nepomáha to.

Bola som si dať vyšetriť aj krv.

Mohla sa mi kvôli vpichu infúzie zapáliť žila?

Je môj krvný obraz v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,
D-dimér máte v poriadku, teda trombózu by Ste nemali mať.
Opuch môže byť naozaj po podaní infúzie, lokálne si môžete dávať obklady s Tanín alkoholom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková