Objednávanie na PCR test. Ráta sa aj deň kontaktu s pozitívnou osobou?

Zodpovedané
21. nov 2021

Dobrý deň,

v sobotu sme boli v kontakte s pozitívnou osobou, ktorá to zistila až v pondelok. V stredu som bola na PCR. Výsledok je negatívny. Som očkovaná.

Môžem výsledku dôverovať?

Príznaky nemám. Všade sa píše, že na 5 deň treba ísť na PCR.

Ráta sa už aj deň kontaktu?

Odporúčanie mi dala v stredu moja doktorka a nepovedala, že by to bolo ešte skoro.

Muž je neočkovaný a tiež v stredu bol na antigénovom teste. Je negatívny, ale od utorka mal bolesť hlavy a kĺbov. Od štvrtka sa už cíti dobre. Dnes ide ešte na PCR aj on.

Dcérka 4 ročná a mamina (očkovaná) príznaky nemajú.

Keď pôjdu cez víkend na antigénový test, mohol by už ukázať prípadnú pozitivitu?

V pondelok chcem nastúpiť do práce pokiaľ bude aj muž negatívny.

Ďakujem

Dobrý deň,

vždy sa počíta od dňa kontaktu s pozitívnom osobou a nie od vtedy ako bola pozitívna osoba na teste.
Pri objavení sa príznakov je potrebné sa ísť opäť otestovať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková