O čom svedčí nízka hladina leukocytov?

Zodpovedané
10. okt 2018

Dobrý deň.
Chcela som sa spýtať, že čo znamená, keď má dieťa nízku alebo nulovú hodnotu leukocytov?
Aký by mal byť ďalší postup v liečbe a aký odborník sa tým zaoberá?
Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,
pri nízkej až nulovej hodnote leukocytov je pacient zvyčajne odoslaný k hematológovi (niekedy sa opakuje krvný odber). Hematológ indikuje ďalšie krvné testy, aby sa mohol priblížiť k stanoveniu diagnózy. K najčastejším príčinám nízkych hodnôt leukocytov patria infekcie (baktériové, infekčná mononukleóza), nežiadúce účinky liekov, systémové ochorenia alebo ochorenia kostnej drene.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková