O aký problém môže ísť, keď mám bolestivé nohy?

Zodpovedané
24. aug 2020

Dobý deň,

už asi mesiac pozorujem bolestivé nohy. Je to väčšinou večer a v kľude a pri prechádzkach s deťmi. Nie je to vyslovene nevydržateľná bolesť, ale obmedzujúce pri vykonávaní bežných činnosti.

Tento týždeň pôjdem k lekárovi hneď ako manžel dostane voľno. Bojím sa, aby to nebola žilová nedostatočnosť. Opuchy a ani zmeny na koži nebadám. Niekedy ma pobolieva aj v krížoch. Pravá noha ma bolí omnoho viac.

O aký problém ide?

Na aké vyšetrenie sa mám objednať?

Aké lieky by som si mohla poprípade do návštevy lekára nasadiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

najprv by ste mali ísť na vyšetrenie k Vášmu lekárovi, ktorý Vás vyšetrí a rozhodne, na aké vyšetrenie pôjdete ďalej.

V dnešnej dobe má takmer 90% populácie problém s kŕčovými žilami, preto nemusíte mať obavy, že ide o niečo vážne.

Ak sa Vám potvrdia varixy, pretože ide o bežne sa vyskytujúcu diagnózu. Pokiaľ nebude určená diagnóza, tak by ste si nemali nasadzovať žiadne lieky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková