O aký problém ide, keď mám opuchnuté a boľavé nohy?

Zodpovedané
7. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V práci stojím na nohách denne 8 hodín. Keď prídem domov, tak mám veľmi opuchnuté a boľavé nohy.

O aký problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

opuch nôh po dlhodobom státí svedčí o probléme s kŕčovými žilami.

Pri státí sú kŕčové žily namáhané, krv sa v nich hromadí a vznikajú opuchy. Kŕčové žily nemusia byť hneď viditeľné, najprv môžu byť viditeľné tzv. metličky a neskôr kŕčové žily.

Po práci by ste mali mať aspoň na pol hodiny vyložené nohy, vhodné je užívanie preparátov, ktoré posilňujú stenu žíl, ako napr. Detralex alebo Flebaven.

Na presné posúdenie zdravotného stavu je potrebné cievne vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková