O aký kožný problém ide?

Zodpovedané
10. júl 2022

Dobrý deň,

pripájam fotografie, už to mám asi mesiac a mierne sa to zväčšuje. Začína to akoby malou vyrážkou (snáď vidno na jednej z fotiek) a trochu to svrbí. Mám to na oboch kolenách a dnes som si tie vyrážky všimla aj na ukazováku ruky. Snáď nejde o začínajúcu psoriázu? Máme ju totiž v rodine. Čo to môže podľa vás byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

psoriáza sa zvyčajne vyskytuje na veľkých kĺboch, často začína na kolenách.

Ak máte v rodine psoriázu, tak môže ísť aj o toto ochorenie. Tento nález by mal zhodnotiť dermatológ.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková