O akú chorobu sa jedná, keď osoba vidí zahmlene, vracia, je slabá a tŕpne jej noha?

Zodpovedané
29. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému mojej 26 ročnej sestry, ktorá je na stáži v Ázii.

Už pred odchodom mala tik v ľavom oku. Teraz mi povedala, že od včera už tik nemá, ale vidí zahmlene na oko. Vracala, je slabá, ale hlava ju nebolí. Začala jej však tŕpnuť ľavá noha. Mám o ňu strach, lekár ju vezme o 10 dní.

Čoho príznaky to môžu byť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ide o nešpecifické príznaky, ktoré môžu byt prejavom rôznych ochorení.

Podľa príznakov si myslím, že by malo byť realizované neurologické vyšetrenie. Na základe klinického vyšetrenia sa lekár rozhodne, či budú realizované ďalšie vyšetrenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková