Nízky imunoglobulín a herpes. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
7. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom spojitosti herpesu s nízkym imunoglobulínom. Som liečená ľudským imunoglobulínom (Kiovig 300 ml) raz mesačne. Zdá sa mi, že herpesy mám ešte častejšie ako som mala pred liečbou.

Bežne 2x do mesiaca mám nový herpes všade okolo pier a aj vnútri pier. Používam vodný flavin, ktorý mi pomáha. Herpes mi vysuší, no objaví sa hneď ďalší.

Vedeli by ste mi odporučiť ešte nejaké vyšetrenie a doplnok stravy?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri opakujúcich sa herpesoch by ste mali navštíviť imunológa, ktorý môže predpísať preparáty na posilnenie imunity.

Z voľne predajných môžete vyskúšať napr. Imunoglukán, echinaceu, Zinkorot.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková