Nie som si istá, či som si pred týždňom vytiahla tampón. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
11. dec 2019

Dobrý deň,

minulý týždeň som mala menštruáciu a nie som si istá, či som si vytiahla tampón. Čiže ak by som si nevybrala tampón, mala by som ho zavedený týždeň.

Nemám žiaden zápal. Tampón som si skúšala nahmatať, ale nič necítim.

Mohla som si ho zaviesť tak hlboko?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

predná stena pošvy je dlhá asi 7 cm, zadná okolo 9 cm. Ak necítite pri vložení prsta dovnútra pošvy tampón, tak si myslím, že tam nie je.

Ak by ste si aj zabudli tampón, tak cítili by ste pravdepodobne zápach a pri tlačení pri stolici by ste taktiež cítili, že tam niečo máte.

Vzhľadom na vyššie uvedené rozmery pošvy sa tampón ani nemá ako zatlačiť hlbšie. Ak si však nie ste istá, tak navštívite Vášho gynekológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková