Na koho sa obrátiť so zdravotnými ťažkosťami po pôrode?

Zodpovedané
31. aug 2022

Dobrý deň,

chcem sa spýtať pár otázok ohľadom môjho zdravotného stavu, keďže som už zúfalá a uvažujem nad krajným riešením - kontaktovaním ľudového liečiteľa alebo využitím akupunktúry.

Moje zdravotné ťažkosti začali po príchode prvého menzesu po pôrode. Rok a pol neustále krvácam, špiním. Gynekológ mi nasadil liečby: Duphaston, Norethisteron, tri antikoncepcie, dve kyretáže. Nič nepomohlo, histológia z kyretáží bola zakaždým negatívna. Dňa 4.8. mi nasadil teliesko Mirenu ako posledné riešenie. Stále však krvácam.

K tomu všetkému sa mi asi pred dvoma mesiacmi objavilo vitiligo, ktoré sa rýchlo rozrastá (po konzultácii s kožným lekárom sú zrejme dôvodom gynekologické problémy). Spolu s vitiligom mi začali vo veľkom množstve padať vlasy a "ustupovať" ďasná.

Mám kontaktovať všeobecného lekára za účelom vykonania dodatočných testov?

Alebo je môj zdravotný stav výlučne v rukách môjho gynekológa?

Stres nemám - som na RD, Covid som prekonala po pôrode, som 3x očkovaná proti Covidu. Žiadne lieky neberiem, mám iba Mirenu.

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaše ťažkosti je potrebné riešiť s gynekológom a dermatológom.

Ak dermatológ potrebuje doplniť nejaké odbery, tak by si ich mal realizovať sám.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková