Musím sa objednať do nemocnice pred podaním lieku Kiovig?

Zodpovedané
28. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom podania imunoglobulínu intravenózne v nemocnici. Ide o liek Kiovig.

Kam mám ísť?

Ako dlho mi bude tiecť infúzia?

Musím sa do nemocnice objednať?

Ďakujem

Dobrý deň,

v otázke nie je spomenuté, na aké ochorenie sa liečite, pretože podanie Kiovigu má presné indikačné obmedzenia.

Dávkovanie závisí od diagnózy. Kiovig môže indikovať neurológ, hematológ, dermatológ, alergológ a infektológ.

Roztok sa podáva cca 0,5 ml/kg telesnej hmotnosti počas 30 minút. Ak pacient toleruje liek, tak rýchlosť podávania sa môže postupne zvýšiť až na hodnotu 6 ml/kg telesnej hmotnosti.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková