Musím byť v karanténe, keď mám negatívny PCR test?

Zodpovedané
25. okt 2021

Dobrý deň,

minulý týždeň som ochorela (bolesť hrdla, kašeľ). Bola som na AG teste a vyšiel negatívny. Lekárka ma poslala na PCR test s tým, že do negatívneho testu sa mam izolovať. PCR test tiež vyšiel negatívny. Vraj už nemusím byť v izolácií. Niekde som však počula, že musím byť doma 14 dní.

Je to pravda?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak ste nezaočkovaná proti Covid-19 a boli ste v kontakte s pozitívnou osobou, tak karanténa trvá 10 dní. Karanténa trvá 7 dní ak sa dáte na 5. deň otestovať PCR a budete bez klinických príznakov ochorenia.

Ak žijete v domácnosti s osobou, ktorá je Covid-19 pozitívna, karanténa trvá 15 dní od začiatku karantény pozitívnej osoby, bez testu. Kratšie trvanie karantény je vtedy, ak si na 9. - 10. deň urobíte PCR test a pri negatívnom výsledku sa karanténa po 12tich dňoch ukončuje.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková