MR - ako rýchlo sa môže zmeniť obraz?

Zodpovedané
20. aug 2022

Dobrý deň,

minulý rok v marci som kvôli bolestiam hlavy absolvovala MR mozgu s kontrastnou látkou, taktiež CT mozgu, EEG, očné vyšetrenie, vyšetrenie krvi. Všetko bolo v poriadku. Bolesť hlavy mi uzavreli ako somatizačnú poruchu. Hlava ma však priebežne bolela, všimla som si, že vždy v súvislosti s cyklom. Najviac pred menštruáciou, počas nej, či bezprostredne po nej. Asi pred dvoma týždňami sa mi však začala krútiť ráno hlava a tak som sa vyľakala, že ma odvtedy znova bolí nonstop.

Môže to byť psychika?

Ako dlho sa dá spoliehať na obraz z MR?

Brali mi minulý týždeň krv, všetky parametre mám ukážkové, CRP je tiež v norme. Bojím sa, či sa mi v hlave už za ten rok a pol nemohlo niečo zmeniť.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ má bolesť hlavy ten istý charakter, tak si nemyslím, že by mala byť nejaká zmena v MR obraze.

Vaše problémy je však potrebné prekonzultovať s neurológom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková