Môžu uzliny po mononukleóze bolieť tak dlho?

Zodpovedané
7. sep 2022

Dobrý deň,

ochorenie som prekonala v januári, ale uzliny na krku mám bolestivé dodnes. Moja lekárka mi v máji povedala, že mám byť trpezlivá, že to prejde, ale mne sa to zdá už dlho.

Obraciam sa na vás s otázkou, či je možné, aby som mala bolestivé uzliny na krku po prekonaní mononukleózy už 8 mesiacov?

Ďakujem

Dobrý deň,

po niektorých infekciách môžu byť lymfatické uzliny zväčšené aj niekoľko mesiacov, každopádne je vhodné doplniť sono týchto uzlín.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková