Môžu Strepfen pastilky spôsobiť zvýšený pečeňový enzým?

Zodpovedané
18. okt 2021

Dobrý deň,

naša 8 ročná dcéra nedopatrením užívala pastilky Strepfen. Poradil nám ich lekárnik. Zistila som, že nie sú vhodné do 12 rokov. Za posledný polrok ich užila cca 15x, za deň nie viac ako 1 ks. Nie každý deň, len pri bolesti hrdla. Nevšimla som si nežiadúci účinok a ani reakciu. Náhodne sa u nej zistil zvýšený pečeňový enzým.

Môže to súvisieť so Strepfenom, alebo mohlo ísť skôr o virózu?

Po mesiaci mala pečeňové enzýmy v poriadku.

Môže mat takéto užívanie Strepfenu nejaké následky?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že Strepfen by spôsobil zvýšené pečeňové testy. Skôr to mohlo súvisieť s virózou.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková