Môžu sa výsledky z EKG časom zhoršiť?

Zodpovedané
8. sep 2019

Dobrý deň,

mám 18 rokov, fajčím, nešportujem a na EKG mi zistili atypický záznam. Mám IBPTR, QRS je 0,10.

Môže sa to po čase zhoršiť?

+ el.os - 30st. , PR: 0,16 , QT: 0,34

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,
IBPTR má veľa ľudí na EKG zázname, ostatné parametre máte v norme. EKG sa počas života môže zmeniť, ak sa u Vás objavia rôzne diagnózy. Tento Váš záznam je v poriadku, tak ako môžete mat s vekom vyšší krvný tlak, tak sa môže aj zmeniť EKG záznam. Fajčenie je nevykonávanie žiadnej pohybovej aktivity sú nepriaznivé rizikové faktory, čo sa týka vzniku srdcovocievnych ochorení.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková