Môžu sa interakcie prejaviť neskôr?

Zodpovedané
10. máj 2019

Dobrý deň,

užívam lieky Trittico AC 150 mg, Elicea 10 mg a Concor Cor 2,5 mg. Pri predpisovaní liekov bola pani doktorka informovaná o možných interakciách. Konkrétne riziko zmien EKG vrátane predĺženia QT intervalu. Chodím na EKG každé 3 mesiace, zatiaľ to bolo v poriadku.

Môžu sa tieto interakcie prejaviť neskôr?

Mám zmeniť lieky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri uvedených liekoch môže dôjsť k predĺženiu QT intervalu na EKG, preto sa pri nastavení pacienta na uvedenú liečbu musí v úvode sledovať EKG.

Ak v úvode liečby nedošlo k zmenám na EKG, nemyslím si, že by sa malo EKG zmeniť po niekoľkých mesiacoch.

Zmenu liečby riadi psychiater na základe Vášho klinického stavu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková